
Як витягнути кліща в домашніх умовах? Небезпека від кліщів!
Як правильно видалити кліща у собаки або кішки?
Найбільшу активність кліщі проявляють навесні. Але якщо погода стоїть досить тепла, то піддатися нападу цих комах собака може і в іншу пору року.
Ознаками укусу зараженого кліща можуть бути висока температура (40-42 С), втрата апетиту і апатія. Більш серйозні симптоми укусу паразита – це коли сеча набуває темного, або червоного кольору, ще у складніших – пожовтіння білків очей, це хвороба Бабезіоз.
Кілька важливих порад
Витягати кліща, який впився у тіло тварини, потрібно не поспішаючи. Паразит, при попаданні на шкіру собаки впивається своїм хоботком у тіло. Під шкірою він розправляє своєрідні колючки, що знаходяться на хобітку. Так він може утримуватися на одному місці довгий час. Якщо ви почнете витягати кліща, хоботок може відірватися від тіла комахи і залишитися під шкірою. Виймайте кліща цілим, адже фрагменти тіла паразита можуть викликати запалення і нагноєння. Кліщі можуть бути носіями не тільки Бабезіозу а й хвороби Лайма та енцефаліту, якими можуть заразитися і людина.
Як витягнути кліща у собаки?
При видаленні кліща використовуються різні рідини і склади. Існують спеціальні засоби для видалення кліщів, але підійдуть також і бензин, горілка або соняшникова олія. Ці речовини перекривають комахі доступ до кисню. Через деякий час кліщ повинен розслабити хоботок і самостійно випасти з ранки. Зазвичай це відбувається через 20-30 хвилин. Якщо попередній рада не допоміг, то спробуйте видалити кліща пінцетом. Зафіксуйте його й обережно починайте обертати, ніби відкручуєте з рани. Але, використовуючи пінцет, будьте обережні. Ви можете занадто сильно здавити кліща, пошкодити комаху. Інший спосіб дістати кліща – це використання нитки замість пінцета. Її потрібно обмотати навколо хоботка комахи і потягуючи кінці нитки в різні боки, викрутити паразита догори. Робити це потрібно повільно й обережно.
Що робити, якщо головка кліща все-таки залишилася в рані?
У разі, коли голова комахи все-таки відірвалася від тіла і залишилася в шкірі, зараження може продовжуватися. Небезпечний вірус міститься в слинних залозах комахи. Тому хоботок і голову потрібно обов’язково витягти зі шкіри.
Якщо ви витягали кліща в домашніх умовах, то не викидайте комаху. Віддайте його в лабораторію на експертизу, щоб дізнатися, чи не був паразит носієм вище зазначених хвороб. Якщо кліщ досить довго пробув на тілі собаки, після видалення комахи потрібно обробити рану, наприклад розчином йоддіцерину.