Попередня діагностка тварин

ЗАГАЛЬНА ДІАГНОСТИКА

  • Дослідження загального стану тварини

Дослідження габітусу, волосяного покриву, шкіри і підшкірної клітковини. Дослідження видимих слизових оболонок, поверхневих лімфатичних вузлів.

  • Симптоми і синдроми хвороб. Діагноз. Прогноз

Визначення симптомів та синдромів хвороб під час оцінювання стану хворої тварини. Визначення діагнозу. Види діагнозу. Методика побудови діагнозу. Визначення прогнозу хвороби, види прогнозу. Діагностичні помилки лікаря ветеринарної медицини.

 

ДОСЛІДЖЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ

  • Основні методи дослідження серця

Значення дослідження серцево-судинної системи. Схема дослідження. Пальпація ділянки серця. Аускультація серця. Походження тонів, їх відмінності. Зміни тонів серця.

  • Шуми серця

Визначення шумів серця. Класифікація шумів серця. Характеристика ендокардіальних шумів (походження, причини виникнення, методи діагностики). Характеристика екзокардіальних шумів (походження, причини виникнення, диференційна діагностика).

  • Електрокардіографія

Теоретичні основи електрокардіографії. Аналіз електрокардіограми. Клінічне значення електрокардіографії для розпізнавання хвороб тварин.

  • Дослідження артерій та вен. Аритмії серця

Дослідження артерій та вен. Вимірювання артеріального кров’яного тиску. Визначення та класифікація аритмій. Аритмії на основі порушення функцій автоматизму і збудливості. Аритмії, що виникають внаслідок порушень функції провідності та скорочення міокарда.

 

ДОСЛІДЖЕННЯ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ КРОВІ

  • Значення, схема і методи дослідження дихальної системи

Значення і схема дослідження системи органів дихання. Дослідження дихальних рухів. Задишки. Дослідження верхніх дихальних шляхів. Кашель, його характеристика та клінічне Оцінювання.

  • Дослідження верхніх дихальних шляхів і грудної клітки Перкусія грудної клітки. Зміни перкусійних меж і перкусійного звуку у разізахворювання легень і плеври.
  • Аускультація легень

Класифікація дихальних шумів. Фізіологічні дихальні шуми, їх зміни. Патологічні дихальні шуми та їхнє клінічне оцінювання.

  • Дослідження системи крові

Діагностичне значення визначення гематокритної величини та ретракції кров’яного згустку. Буферні системи організму. Характеристика показників кислотно-лужної рівноваги. Ацидоз і алкалоз, їх види та причини. Гемоглобін, зміна його кількості, причини. Загальний білок те білкові фракції, їх зміни за патології. Загальний кальцій, неорганічний фосфор, зміни їх кількості і основні причини патологій. Обмін білірубіну та його порушення.

  • Дослідження морфологічного складу крові га імунної системи

Дослідження морфологічного складу крові. Зміни кількості еритроцитів. Лейкоцитози і лейкопенії, їх діагностичне і прогностичне значення. Гуморальні і клітинні фактори неспецифічної резистентності. Імунні дефіцити.

 

Модуль 4. ДОСЛІДЖЕННЯ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ

4.1 .Дослідження приймання корму і води. Апетит, жуйка і відрижка та їх зміни

Схема та методи дослідження органів травлення. Дослідження приймання корму і вода. Апетит і його зміни. Дослідження жуйки і відрижки, їх зміни. Дослідження стравоходу.

  • Дослідження передшлунків і сичуга

Дослідження рубця та його вмісту, сітки, книжки і сичуга. Зондування передшлунків і шлунка у тварин.

  • Дослідження шлунка, шлункового соку та шлункового вмісту

Дослідження шлунка у коня, свині і собаки. Діагностичне значення дослідження шлункового вмісту і шлункового соку. Зміни вмісту у разі розширення шлунка. Дослідження кишечнику у великої і дрібної рогатої худоби, коней, свиней та дрібних тварин.

 

Модуль 5. ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕЧІНКИ, СЕЧОВОЇ І НЕРВОВОЇ СИСТЕМ

  • Методи дослідження печінки у тварин

Огляд, пальпація, перкусія та їх діагностичне значення під час дослідження печінки у тварин. Дослідження функціонального стану печінки. Ферментодіагностика патології печінки.

  • Методи дослідження нирок і сечового міхура

Значення дослідження сечової системи. Схема дослідження. Дослідження сечовиділення та його порушення. Дослідження нирок і сечового міхура. Дослідження функціонального стану нирок.

  • Клінічне значення дослідження сечі

Значення дослідження сечі для діагностики хвороб тварин. Визначення фізичних властивостей сечі. Хімічне дослідження сечі та його клінічне значення. Мікроскопія осаду сечі.

5.4. Дослідження нервової системи

Значення дослідження нервової системи. Схема дослідження. Дослідження органів чуття і різних форм чутливості, рухової сфери та координації рухів. Дослідження рефлексів.

Модуль 6. ДІАГНОСТИКА ПОРУШЕНЬ ОБМІНУ РЕЧОВИН. РЕНТГЕНОДІАГНОСТИКА

6.1. Діагностика порушень білкового і вуглеводно-ліпідного обміну

Особливості перебігу та діагностики хвороб, спричинених порушенням обміну білків, вуглеводів та ліпідів.

  • Діагностика порушень обміну макро- та мікроелементів.

Діагностика порушень обміну кальцію, фосфору і магнію. Загальні принципи діагностики мікроелементозів. Біогеохімічні зони. Клініко- лабораторна діагностика йодної, кобальтової і цинкової недостатності га гіпокупрозу.

  • Діагностика порушень обміну вітамінів

Обмін жиророзчинних вітамінів (А, Б, Є і К) та його порушення; діагностика порушень обміну водорозчинних вітамінів (вітаміни групи В).